PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434064}

Przepowiednia z Awinionu

La Prophétie d'Avignon
6,7 119
ocen
6,7 10 1 119
Przepowiednia z Awinionu
powrót do forum serialu Przepowiednia z Awinionu

Cudowny!

ocenił(a) serial na 9

Uwielbiam te francuskie seriale :) Ten również wchodzi do grona moich ulubionych :)

ocenił(a) serial na 9
Dolmen_94

A mogłabyś chociaz krotko opisac o czym jest?
Bo tutaj nic nie ma ;/
Będę wdzieczna ;)

ocenił(a) serial na 9
Starrlight

Historia zaczyna się w czasie pełni księżyca w największym gotyckim pałacu Europy - Pałacu Papieskim w Awinionie. Młody strażnik kończy właśnie obchód. Przez chwilę gargulec na jednym z szańców wydaje się jak żywy, a do nóg strażnika upada złota kula. Następnego ranka strażnik ginie w wypadku drogowym, a po kuli, którą zabrał ze sobą z pałacu, nie ma śladu.Noc ta zapoczątkuje dramatyczne zmiany w życiu Estelle Esperanzy, 28-letniej asystentki kuratora w Pałacu Papieskim. Kilka dni później, w czasie prac renowacyjnych kierowanych przez Davida Périsse'a, dawnego mentora i kochanka Estelle, wali się mur cyklopowy na Dziedzińcu Honoru. Od tego momentu zdarzenia przybierają coraz bardziej dramatyczny obrót, jakby coś zmieniło naturalny bieg rzeczy.Jakiś czas potem, robotnik z ekipy budowlanej, Olivier Royal, ratuje Estelle od pewnej śmierci pod gruzowiskiem, a zawalony mur odsłania przepiękną średniowieczną rozetę, rozświetloną w trudny do wyjaśnienia sposób.
Louis, dziadek Estelle, który był niegdyś dozorcą w Pałacu próbuje przekonać Estelle, że to co się stało, to pierwszy krok do objawienia przepowiedni z Awinionu, na którą zawsze czekał. Miała ona opisywać przyszłe losy świata aż do czwartego milenium.

To znalazłam na Interii :D od siebie dodam, że Estelle musi odnaleść przepowiednie zanim zrobi to zgromadzenie zwane Braćmi Judasza. W czasie poszukiwań zostanie oskarżona o dokonanie morderstw ( jak to głowna bohaterka seriali francuskich) no i oczywiście wątek miłości także sie pojawi ( czyli też norma)

Ogólnie naprawdę fajny serial, warto obejrzeć, zwłaszcza jeśli ktoś lubi francuskie mini - seriale :D

Ja przechodzę już do następnego - " Sekrety wulkanu " :P

A na mojej liście zostało jeszcze 19/28 (francuskie) do obejrzenia ,jak na razie tyle znalazłam, ale myśle że na 28 się nie skończy :D


ocenił(a) serial na 9
Dolmen_94

Aaaa i widziałam w Twoich "chce obejrzeć" " Return to Zero" oglądałam kilka dni temu i jak najbardziej polecam, jest na Zalukaj,tv :D

ocenił(a) serial na 9
Dolmen_94

Dzięki Ci bardzo ;* nie pomyslałam zeby poszukac gdzies indziej opisu, fajnie się zapowiada i na pewno obejrze ;) właśnie zwróciłam uwage na aktora ktory gra Oliviera ;> ii obstawiam ze watek milosci bedzie z jego udziałem ;D
A ile w ogole ten serial ma odc.? Bo na filmwebie widze tylko czas trwania..

Odnośnie tego 'Return to zero' to tak samo jak 'Przepowiednia z Awinionu' widziałam ze oceniłas i w taki sposób trafiłam ;D obejrze dzisiaj albo jutro bo jestem strasznie ciekawa ;)

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Starrlight

Odcinków jest 8 po 45-50 minut, wszystkie na youtubie, ale szczerze mówiąc, pochłonęłam je w 2 dni :D Aktor który gra Oliviera - cudowny, chociaż początkowo miałam nadzieje że znowu obejrze Bruno Madiniera, mojego ulubionego francuskiego aktora serialowego w roli amanta, ale wcale nie żałuje bo teraz mam dwóch ulubionych :D tym tropem wpadłam na "Sekrety wulkanu" gdzie gra :D

ocenił(a) serial na 9
Dolmen_94

W koncu obejrzałam to Return to zero i rowniez bardzo mi się podobał, strasznie emocjonujący.
A za Przepowiednie z Awinionu zabiorę się w najbliższych dniach ;)
Widziałam że widziałaś Udręczonych i polecam Ci też 2cz, opowiada inną historie ale dla mnie tak samo ciekawą :)

ocenił(a) serial na 9
Starrlight

nie miałam pojęcia że jest druga część :D Jaki tytuł ?
A co do seriali to właśnie jestem na etapie Pamiętnego lata :D

ocenił(a) serial na 9
Dolmen_94

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia ;) Główną rolę gra m.in Chad Michael Murray. Gdzieś kiedyś czytałam ze w planach mieli zrobić 3cz ale o kolejnej narazie nic nie piszą.
O szybko Ci idzie ;D ja narazie obejrzalam 5odc Przepowiedni z Awinionu i kurcze tak mi się spodobał że żałuje że tylko 3odc do końca ;(
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Starrlight

Dzięki :) Na pewno obejrzę :D
Przepowiednia z Awinionu tak jak już mówiłam według mnie cudowna, ale ja uwielbiam takie francuskie kino:D Lece dalej przeszłam już Pamiętne lato z tą samą aktorką Louise Monot, też ciekawy, teraz zaczynam w Kręgu tajemnicy :D Powoli lista mi sie wyczerpuje, będzie trzeba szukać nowych :D Miłego oglądania Przepowiedni, ostatnie odcinki naprawde cieeeeekaweeee :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones